Round 1

Under 16 French Cup

Limit Date

23rd September 2017

Results

ID Home Away Winners
1.01Royal Harbour Academy 0-3 Queen Elizabeth's GSQueen Elizabeth's GS
1.03Fulston Manor School 0-2 Tunbridge Wells GS for BoysTunbridge Wells GS for Boys
1.05Inspiration Academy 0-4 St Simon Stock SchoolSt Simon Stock School
1.06Bexley GS 3-0 Northfleet TCBexley GS
1.07Dover Christ Church Academy 3-2 Greenacre AcademyDover Christ Church Academy
1.08St Paul's Academy 8-1 Gravesend GS for BoysSt Paul's Academy
1.09St Columba's School 1-0 Rainham Mark GSSt Columba's School
1.11Charles Darwin School 2-1 Maidstone GS for BoysCharles Darwin School
1.12Erith School 6-0 Cornwallis AcademyErith School
1.14Dane Court GS 1-4 Westlands SchoolWestlands School
1.15Ravensbourne School 5-3 Simon Langton GS for BoysRavensbourne School
1.16Hurstmere School 7-2 Norton Knatchbull SchoolHurstmere School
1.17Hayesbrook School 2-0 Homewood SchoolHayesbrook School
1.18Bexleyheath Academy 1-2 Valley Park SchoolValley Park School
1.20Harris Academy Beckenham 2-1 Garrard AcademyHarris Academy Beckenham
1.21Canterbury Academy 3-5 Haberdashers Crayford Ac.Haberdashers Crayford Ac.
1.22Sandwich TS 2-7 Harvey GS for BoysHarvey GS for Boys
1.24Cleeve Park School 1-4 Harris Academy OrpingtonHarris Academy Orpington
1.25Wilmington GS for Boys 2-0 Harris Academy FalconwoodWilmington GS for Boys
1.26Dover GS for Boys 1-0 Ursuline CollegeDover GS for Boys
1.28Herne Bay High School 5-0 Goodwin AcademyHerne Bay High School
1.30Welling School 2-6 Saint Anselm's Catholic SchoolSaint Anselm's Catholic School
1.31Hartsdown Academy 0-1 Folkestone AcademyFolkestone Academy

Fixtures

ID Association Opponent DateKick-Off
1.27 Marsh Academy 2-0 Charles Dickens School 13-Sep-2017 -Incomplete F
1.14 Dane Court GS 1-4 Westlands School 13-Sep-2017 -Complete
1.05 Inspiration Academy 0-4 St Simon Stock School 14-Sep-2017 -Complete
1.30 Welling School 2-6 Saint Anselm's Catholic School 18-Sep-2017 -Complete
1.18 Bexleyheath Academy 1-2 Valley Park School 19-Sep-2017 -Complete
1.06 Bexley GS 3-0 Northfleet TC 19-Sep-2017 -Complete
1.16 Hurstmere School 7-2 Norton Knatchbull School 19-Sep-2017 -Complete
1.10 Ravens Wood School 0-0 Maplesden Noakes School 20-Sep-2017 -Incomplete F
1.07 Dover Christ Church Academy 3-2 Greenacre Academy 20-Sep-2017 -Complete
1.17 Hayesbrook School 2-0 Homewood School 21-Sep-2017 -Complete
1.25 Wilmington GS for Boys 2-0 Harris Academy Falconwood 21-Sep-2017 -Complete
1.20 Harris Academy Beckenham 2-1 Garrard Academy 21-Sep-2017 -Complete
1.28 Herne Bay High School 5-0 Goodwin Academy 21-Sep-2017 -Complete
1.21 Canterbury Academy 3-5 Haberdashers Crayford Ac. 21-Sep-2017 -Complete
1.08 St Paul's Academy 8-1 Gravesend GS for Boys 21-Sep-2017 -Complete
1.09 St Columba's School 1-0 Rainham Mark GS 22-Sep-2017 -Complete
1.12 Erith School 6-0 Cornwallis Academy 22-Sep-2017 -Complete
1.02 Archbishops SchoolvOasis Academy (IOSA) 23-Sep-2017 -Void
1.19 St Johns School v Late Entry 1 23-Sep-2017 -Pending
1.04 Late Entry 4 v Howard School 23-Sep-2017 -Pending
1.29 Spires Academy 2-0 Hayes School 23-Sep-2017 -Incomplete A
1.23 Bishop Justus School v Late Entry 2 23-Sep-2017 -Pending
1.32 Late Entry 3 v Beths GS 23-Sep-2017 -Pending
1.01 Royal Harbour Academy 0-3 Queen Elizabeth's GS 23-Sep-2017 -Complete
1.13 Bonus Pastor Catholic College 0-0 Oakwood Park GS 23-Sep-2017 -Incomplete F
1.26 Dover GS for Boys 1-0 Ursuline College 25-Sep-2017 -Complete
1.11 Charles Darwin School 2-1 Maidstone GS for Boys 25-Sep-2017 -Complete
1.22 Sandwich TS 2-7 Harvey GS for Boys 25-Sep-2017 -Complete
1.15 Ravensbourne School 5-3 Simon Langton GS for Boys 27-Sep-2017 -Complete
1.03 Fulston Manor School 0-2 Tunbridge Wells GS for Boys 28-Sep-2017 -Complete
1.31 Hartsdown Academy 0-1 Folkestone Academy 28-Sep-2017 -Complete
1.24 Cleeve Park School 1-4 Harris Academy Orpington 28-Sep-2017 -Complete