Round 2

Under 15 Portex Trophy

Limit Date

14th October 2017

Results

ID Home Away Winners
2.02Rainham Mark GS 1-4 Oakwood Park GSOakwood Park GS
2.03Robert Napier School 0-10 Cornwallis AcademyCornwallis Academy
2.04Greenacre Academy 4-0 Maplesden Noakes SchoolGreenacre Academy
2.06Aylesford School - Sports College 0-4 Maidstone GS for BoysMaidstone GS for Boys
2.08Trinity School 2-11 Northfleet TCNorthfleet TC
2.09Hugh Christie Technology College 0-2 Tunbridge Wells GS for BoysTunbridge Wells GS for Boys
2.10Hayesbrook School 0-2 St Gregory's SchoolSt Gregory's School
2.11Knole Academy 7-3 Charles Darwin SchoolKnole Academy
2.12Darrick Wood School 4-1 Mascalls SchoolDarrick Wood School
2.13Welling School 0-1 St Paul's AcademySt Paul's Academy
2.16Erith School 1-2 Harris Academy FalconwoodHarris Academy Falconwood
2.19Herne Bay High School 4-3 Sir Roger Manwood's Sch.Herne Bay High School
2.20Archbishops School 1-3 Norton Knatchbull SchoolNorton Knatchbull School
2.21Westlands School 2-1 Sittingbourne CCWestlands School
2.22John Wallis C of E Academy 6-2 Dane Court GSJohn Wallis C of E Academy
2.24Homewood School 0-6 Abbey SchoolAbbey School
2.25Royal Harbour Academy 0-9 Harvey GS for BoysHarvey GS for Boys
2.26St Edmunds School (C'bury) 3-0 Hartsdown AcademySt Edmunds School (C'bury)
2.28Folkestone Academy 0-10 St George's C of E School (B'stairs)St George's C of E School (B'stairs)
2.30Saint George's C of E School (G'end) 4-4 Garrard AcademyGarrard AcademyP
2.31Hurstmere School 6-1 St Columba's SchoolHurstmere School
2.32St John's School 0-5 Haberdashers Crayford Ac.Haberdashers Crayford Ac.

Fixtures

ID Association Opponent DateKick-Off
2.04 Greenacre Academy 4-0 Maplesden Noakes School 19-Sep-2017 -Complete
2.16 Erith School 1-2 Harris Academy Falconwood 20-Sep-2017 -Complete
2.20 Archbishops School 1-3 Norton Knatchbull School 25-Sep-2017 -Complete
2.11 Knole Academy 7-3 Charles Darwin School 27-Sep-2017 -Complete
2.21 Westlands School 2-1 Sittingbourne CC 28-Sep-2017 -Complete
2.02 Rainham Mark GS 1-4 Oakwood Park GS 29-Sep-2017 -Complete
2.32 St John's School 0-5 Haberdashers Crayford Ac. 03-Oct-2017 -Complete
2.10 Hayesbrook School 0-2 St Gregory's School 03-Oct-2017 -Complete
2.12 Darrick Wood School 4-1 Mascalls School 03-Oct-2017 -Complete
2.19 Herne Bay High School 4-3 Sir Roger Manwood's Sch. 05-Oct-2017 -Complete
2.26 St Edmunds School (C'bury) 3-0 Hartsdown Academy 10-Oct-2017 -Complete
2.30 Saint George's C of E School (G'end) 4-4 Garrard Academy 10-Oct-2017 -Complete
2.31 Hurstmere School 6-1 St Columba's School 10-Oct-2017 -Complete
2.27 King Ethelbert School 2-0 Dover Christ Church Academy 11-Oct-2017 -Incomplete F
2.22 John Wallis C of E Academy 6-2 Dane Court GS 11-Oct-2017 -Complete
2.24 Homewood School 0-6 Abbey School 11-Oct-2017 -Complete
2.28 Folkestone Academy 0-10 St George's C of E School (B'stairs) 12-Oct-2017 -Complete
2.08 Trinity School 2-11 Northfleet TC 12-Oct-2017 -Complete
2.01 Thomas Aveling School 0-2 Borden GS 12-Oct-2017 -Incomplete F
2.09 Hugh Christie Technology College 0-2 Tunbridge Wells GS for Boys 12-Oct-2017 -Complete
2.03 Robert Napier School 0-10 Cornwallis Academy 13-Oct-2017 -Complete
2.18 Dover GS for Boys v bye 14-Oct-2017 -Pending
2.05 Trinity SchoolvSt Simon Stock School 14-Oct-2017 -Void
2.29 Bonus Pastor Catholic CollegevBexleyheath Academy 14-Oct-2017 -Void
2.07 Oasis Academy (IOSA) 0-2 Howard School 14-Oct-2017 -Incomplete F
2.15 Cleeve Park SchoolvHarris Academy Orpington 14-Oct-2017 -Void
2.23 Canterbury Academy 2-0 Goodwin Academy 14-Oct-2017 -Incomplete F
2.17 Ursuline College 0-2 Simon Langton GS for Boys 14-Oct-2017 -Incomplete F
2.13 Welling School 0-1 St Paul's Academy 16-Oct-2017 -Complete
2.06 Aylesford School - Sports College 0-4 Maidstone GS for Boys 16-Oct-2017 -Complete
2.25 Royal Harbour Academy 0-9 Harvey GS for Boys 16-Oct-2017 -Complete
2.14 Wilmington GS for Boys 0-2 Beths GS 19-Oct-2017 -Incomplete F