Round 2

Under 14 Wilf Armory Trophy

Limit Date

14th October 2017

Results

ID Home Away Winners
2.01Folkestone Academy 8-1 St Edmunds School (C'bury)Folkestone Academy
2.04Herne Bay High School 2-0 Abbey SchoolHerne Bay High School
2.06Ursuline College 0-14 Sir Roger Manwood's Sch.Sir Roger Manwood's Sch.
2.07Brockhill Park PA College 2-0 Goodwin AcademyBrockhill Park PA College
2.09Dover GS for Boys 5-2 Dane Court GSDover GS for Boys
2.10Simon Langton GS for Boys 4-2 Westlands SchoolSimon Langton GS for Boys
2.11Norton Knatchbull School 4-0 St George's C of E School (B'stairs)Norton Knatchbull School
2.12King Ethelbert School 2-4 Canterbury AcademyCanterbury Academy
2.14Rainham Mark GS 1-4 Hayesbrook SchoolHayesbrook School
2.16Hugh Christie Technology College 1-8 Cornwallis AcademyCornwallis Academy
2.17Tunbridge Wells GS for Boys 0-4 Howard SchoolHoward School
2.19Bonus Pastor Catholic College 0-2 Beths GSBeths GS
2.20Ravens Wood School 6-0 Harris Academy FalconwoodRavens Wood School
2.21Leigh Academy 7-5 Welling SchoolLeigh Academy
2.22Darrick Wood School 0-2 Bexleyheath AcademyBexleyheath Academy
2.23Charles Darwin School 0-8 Wilmington GS for BoysWilmington GS for Boys
2.25Borden GS 6-1 Aylesford School - Sports CollegeBorden GS
2.26Oakwood Park GS 2-0 Oasis Academy (IOSA)Oakwood Park GS
2.27Mascalls School 1-8 Maidstone GS for BoysMaidstone GS for Boys
2.30Saint George's C of E School (G'end) 3-2 Haberdashers Crayford Ac.Saint George's C of E School (G'end)
2.31St Paul's Academy 9-1 St John's SchoolSt Paul's Academy
2.32Hayes School 0-5 Hurstmere SchoolHurstmere School

Fixtures

ID Association Opponent DateKick-Off
2.20 Ravens Wood School 6-0 Harris Academy Falconwood 12-Sep-2017 -Complete
2.16 Hugh Christie Technology College 1-8 Cornwallis Academy 28-Sep-2017 -Complete
2.26 Oakwood Park GS 2-0 Oasis Academy (IOSA) 02-Oct-2017 -Complete
2.06 Ursuline College 0-14 Sir Roger Manwood's Sch. 02-Oct-2017 -Complete
2.31 St Paul's Academy 9-1 St John's School 02-Oct-2017 -Complete
2.24 Harris Academy Beckenham 2-0 Garrard Academy 03-Oct-2017 -Incomplete F
2.23 Charles Darwin School 0-8 Wilmington GS for Boys 03-Oct-2017 -Complete
2.32 Hayes School 0-5 Hurstmere School 05-Oct-2017 -Complete
2.19 Bonus Pastor Catholic College 0-2 Beths GS 09-Oct-2017 -Complete
2.27 Mascalls School 1-8 Maidstone GS for Boys 09-Oct-2017 -Complete
2.21 Leigh Academy 7-5 Welling School 09-Oct-2017 -Complete
2.14 Rainham Mark GS 1-4 Hayesbrook School 09-Oct-2017 -Complete
2.04 Herne Bay High School 2-0 Abbey School 10-Oct-2017 -Complete
2.22 Darrick Wood School 0-2 Bexleyheath Academy 10-Oct-2017 -Complete
2.09 Dover GS for Boys 5-2 Dane Court GS 10-Oct-2017 -Complete
2.12 King Ethelbert School 2-4 Canterbury Academy 11-Oct-2017 -Complete
2.07 Brockhill Park PA College 2-0 Goodwin Academy 11-Oct-2017 -Complete
2.25 Borden GS 6-1 Aylesford School - Sports College 11-Oct-2017 -Complete
2.30 Saint George's C of E School (G'end) 3-2 Haberdashers Crayford Ac. 12-Oct-2017 -Complete
2.08 Spires Academy 0-2 Chatham & Clarendon GS 12-Oct-2017 -Incomplete F
2.10 Simon Langton GS for Boys 4-2 Westlands School 13-Oct-2017 -Complete
2.11 Norton Knatchbull School 4-0 St George's C of E School (B'stairs) 13-Oct-2017 -Complete
2.01 Folkestone Academy 8-1 St Edmunds School (C'bury) 13-Oct-2017 -Complete
2.02 Queen Elizabeth's GS v bye 14-Oct-2017 -Pending
2.18 bye v St Columbas School 14-Oct-2017 -Pending
2.03 Saint Anselm's Catholic School 0-2 Sandwich TS 14-Oct-2017 -Incomplete F
2.28 Robert Napier SchoolvSittingbourne CC 14-Oct-2017 -Void
2.05 bye v Harvey GS for Boys 14-Oct-2017 -Pending
2.13 St Gregory's School v bye 14-Oct-2017 -Pending
2.29 bye v Erith School 14-Oct-2017 -Pending
2.15 Knole AcademyvThomas Aveling School 14-Oct-2017 -Void
2.17 Tunbridge Wells GS for Boys 0-4 Howard School 18-Oct-2017 -Complete