Round 1

Under 14 Wilf Armory Trophy

Limit Date

23rd September 2017

Results

ID Home Away Winners
1.01Homewood School 2-4 Folkestone AcademyFolkestone Academy
1.02St Edmunds School (C'bury) 5-4 Dover Christ Church AcademySt Edmunds School (C'bury)
1.05Royal Harbour Academy 0-2 Harvey GS for BoysHarvey GS for Boys
1.08John Wallis C of E Academy 2-5 Dane Court GSDane Court GS
1.10St Gregory's School 8-0 St Simon Stock SchoolSt Gregory's School
1.13Tunbridge Wells GS for Boys 9-1 Harris Academy OrpingtonTunbridge Wells GS for Boys
1.14Cleeve Park School 1-5 Howard SchoolHoward School
1.16Greenacre Academy 0-3 Leigh AcademyLeigh Academy
1.17Ravensbourne School 1-5 Welling SchoolWelling School
1.19Valley Park School 1-4 Borden GSBorden GS
1.20Fulston Manor School 3-6 Aylesford School - Sports CollegeAylesford School - Sports College
1.23Northfleet TC 3-6 Erith SchoolErith School
1.24Saint George's C of E School (G'end) 4-0 Kemnal TCSaint George's C of E School (G'end)

Fixtures

ID Association Opponent DateKick-Off
1.09 Simon Langton GS for Boys 2-0 Charles Dickens School 18-Sep-2017 -Incomplete F
1.16 Greenacre Academy 0-3 Leigh Academy 18-Sep-2017 -Complete
1.19 Valley Park School 1-4 Borden GS 19-Sep-2017 -Complete
1.14 Cleeve Park School 1-5 Howard School 19-Sep-2017 -Complete
1.07 Dover GS for Boys 2-0 Hartsdown Academy 20-Sep-2017 -Incomplete F
1.08 John Wallis C of E Academy 2-5 Dane Court GS 20-Sep-2017 -Complete
1.17 Ravensbourne School 1-5 Welling School 20-Sep-2017 -Complete
1.01 Homewood School 2-4 Folkestone Academy 21-Sep-2017 -Complete
1.02 St Edmunds School (C'bury) 5-4 Dover Christ Church Academy 22-Sep-2017 -Complete
1.23 Northfleet TC 3-6 Erith School 22-Sep-2017 -Complete
1.18 Darrick Wood School v Late Entry 6 23-Sep-2017 -Pending
1.03 Queen Elizabeths GS v Late Entry 1 23-Sep-2017 -Pending
1.11 Trinity SchoolvMaplesden Noakes School 23-Sep-2017 -Void
1.04 Marsh AcademyvArchbishops School 23-Sep-2017 -Void
1.12 Late Entry 4 v Rainham Mark GS 23-Sep-2017 -Pending
1.05 Royal Harbour Academy 0-2 Harvey GS for Boys 23-Sep-2017 -Complete
1.21 North School 0-2 Oakwood Park GS 23-Sep-2017 -Incomplete F
1.06 Ursuline College v Late Entry 2 23-Sep-2017 -Pending
1.22 Wilmington AcademyvBishop Justus C of E School 23-Sep-2017 -Void
1.15 Bexley GSvBishop Challoner School 23-Sep-2017 -Void
1.24 Saint George's C of E School (G'end) 4-0 Kemnal TC 27-Sep-2017 -Complete
1.20 Fulston Manor School 3-6 Aylesford School - Sports College 27-Sep-2017 -Complete
1.13 Tunbridge Wells GS for Boys 9-1 Harris Academy Orpington 27-Sep-2017 -Complete
1.10 St Gregory's School 8-0 St Simon Stock School 28-Sep-2017 -Complete